Saç Kesim

Saç Kesim

Saç Kesim Samsun’un en iyi Bayan Kuaförü ve Güzellik Merkezinden…

Saç kesim ne kadar size kolay görünse de bizim için bir o kadar zordur. Çünkü saç kesimi saç şekli, vücut şekli, yüz şekli ve buna benzer birçok nedenlerden dolay kesimler değişmektedir. Biz size özel saç kesimleri uygulamaktayız. Kesimi yaparken bir çok noktaya bakar ve size uygun saç kesimini yaparız. Bu yüzden size bu alanda Samsun’un en iyi bayan kuaförü olduğumuzu iddia ederiz.

Size uygun saç kesimi, saç kalitenize, saç yapınıza ve yüzünüzün şekline bağlı. Bu kadar saç stili arasında kaybolmamanız için size yardım edeceğiz. Kusurları saklamak istiyorsanız, bu konuya da değineceğiz ve birkaç kamuflaj tüyosu vereceğiz.

Hangi Saç Kesimi?

Bukleler farklı bir görünüm verir, aynısı düz saç için de geçerli. Bu yüzden kesim tarzları her saça ve kişiye göre uyarlanmalıdır.

Kalın, Düz Saçlar İçin Saç Kesim

Kalın telli saçlar gıpta edilen bir servettir. Fakat, küt ve çok düz saç kesimi ile kalın telli saçlar, sert bir kask görünümü alır. Kalın telli saçlar, saçları daha hafif gösteren saç kesimlerine daha çok yakışır. Saça atılan katlar, saçın o ağır görüntüsünü azaltır. Fakat, katlı kesimlerin farklı katları arasında uyumlu bir bağlantı vardır. Makul derecede yapılmış alttan kesimler (çift kesimler) daha havalı bir etki verir. Bu saç kesiminde bir yana düşürülen uzun saçın altındaki saç, oldukça kısa kesilir. Çok uzun ve kalın olmadıkça kaküller müthiş durur.

Güçlü, Sık Bukleli Saçlar İçin Saç Kesim

Genel olarak, sık bukleler ne kadar kısa olursa, şekil vermesi o kadar zor olur. Bunun temel nedeni kısa buklelerin özellikle esnek, bu yüzden başa çıkılmaz olmasıdır. Uzun saçlar daha ağırdır ve sık bukleler daha az kabarık görünür. Sık bukleli saçlarda canlılığın fazla olmaması değişim için avantajdır. Çoğu durumda bir tarafı kapatan saçın katlı olması güçlü sık bukleler için oldukça iyidir fakat geometrik saç kesimleri çoğunlukla çok sert ve sıkı görünür.

İnce, Düz Saçlar İçin Saç Kesim

Saçlarınız ince ve düzse, püskül görünümlü saç kesimlerini ve inceltilmiş saç uçlarını aklınızdan bile geçirmeyin. Küt kesim, bob stili veya erkek kesim gibi geometrik kesimler bu saç tipi için daha uygundur. Katlı veya kat kat kesimler de uygundur fakat diğer tarafa düşürülen saçın çok kısa olmaması gerekir. Emma Watson’ınki gibi kısa saç kesimleri saçınız gürse fakat saç telleriniz inceyse idealdir. Saçta birkaç gölge daha hacimli görünmesini sağlar. Bu gölgelerin oluşturulması, saçın dış katmanlarını sertleştirir ve sonuç olarak saç, saç derisine o kadar fazla yapışmaz.

İnce, Bukleli Saçlar İçin Saç Kesimleri

Katlı kesimler, ince, bukleli saçlar için idealdir. Diğe Diğer tarafa yatırılan saç çok kısa kesilmemelidir. Aksi takdirde saç uçları dümdüz görüneceği için başın üstünde sıkı bukleler şeklinde toplanır. Bu saç yapısı özellikle süper kısa pixie saç kesimi için uygundur. Dalgalı saç yapısı olan çok kısa saçlar, sert veya kirpi gibi görünmez. Saç stilistinin saç kesimini dalgaların ve buklelerin akışına göre uydurması önemlidir.

Her Saç Şekline Uygun Saç Kesimleri

Herkes ideal oval bir yüz yapısına sahip değil. Fakat, yüzümüzün yusyuvarlak görünmemesi ve köşeli yüzlerin cadıya dönüşmemesi için hepimiz bu tüyoları kullanıyoruz

Köşeli Yüzler
Köşeli yüzlere hafif bir kontrast gereklidir. Kaküller ve katlar, bu yüz tipine hafif bir yapı kazandırır. Köşeli veya çok belirgin kesilmiş kaküllü saç lesimleri gibi köşeli yüz etmenlerini ön plana çıkaran stil elementleri bu yüz yapısına uygun değildir. Katlı yan kaküller bu yüz şekli için daha çok uygundur.

Oval Yüzler

Bu uygun yüz şekline sahip olduğunuz için şanslısınız. Hemen hemen tüm saç kesimleri size uygun. Küçük oval yüzlüler için ortadan ayırma idealdir çünkü daha geniş bir görüntü yaratır. Dikdörtgen şeklindeki kafa yapısını vurgulamaktan kaçınmak için kaküller usturayla kısaltılmamalıdır

Kalp Şeklindeki Yüzler
Saçınızın çene hizasında hacimli görünmesi sağlanmalı. Bunu bukleler, dalgalar veya kaküllerle yapabilirsiniz. Saç köklere doğru hacimli olabilir fakat kulak seviyesinde saç kesimi dar olmalıdır. Çene hizasının altında uçları kesilmiş bob stili, iyi bir çözüm olabilir.

Yuvarlak Yüzler

Saçınızı ortadan ayırmayı düşünmeyin. Geometrik saç kesimleri de yuvarlak yüzlerde iyi durmaz. Hem ayırma hem de sert kesim, yüzün tüm hatlarını gereksiz bir şekilde vurgular. Daha uzun, en az omuz hizasında, yandan hafifçe ayrılmış veya hafif kâkülleri olan katlı saç kesimleri daha iyidir. Başın üzerindeki saçın hacmi, başa ihtiyacı olan daha uzun görüntüyü verir.

Küçük Kusurları Kapatan Saç Kesimleri
Mükemmel yüzlerin tek bir ortak yanı vardır, hepsi sıkıcıdır. Fakat, hemen hemen herkesin küçük kusurları vardır ve herkes bunları kapatmak ister. Can sıkıcı kusurlarınıza görünmezlik örtüsü örtün.

Geniş Alın

Uzun kaküller bu küçük kusuru mükemmel örter. Saçınızı sıkı bir şekilde tüm yüzünüzü açığa çıkaracak şekilde arkaya doğru taramayın

Dar Alın
Uzun saçlar hafifçe kabartılmalı ve at kuyruğu veya örgü şeklinde geriye doğru toplanmalıdır. Kısa saçlarınızı geriye taramak için jöle veya şekillendirme kremi kullanın. Saçlarınızı alnınızdan çekmek istemiyorsanız dar alnınızın etkisini azaltmak için uzun katlı, yandan kaküller kullanabilirsiniz.

Uzun ve/veya Büyük Burun

Saçınızı yandan ayırmak, dikkatleri büyük veya belirgin burnunuzdan uzaklaştırmaya neden olacaktır. Bob stili gibi kısa kaküllü geometrik saç kesimleri de uygundur. İnsanlar burundan ziyade saçlara ve gözlere bakacaklar.

Geriye Çekik Çene

Kısa saç, topuz veya atkuyruğu kullanmayın. Bu saç şekilleri profilden çenenize dikkatleri toplar. Özellikle uygun olan saç stilleri, uzun katlı saç kesimleri ve çene hizasından uzun bob stilleridir.

Randevu Oluştur

  25.04.2023
  927
  Whatsapp
  İxir Kuaför
  İxir Kuaför
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?