Röfle – Gölge – Balyaj

100% Memnuniyet
Röfle – Gölge – Balyaj

Gölge – Samsun röfle ve balyaj yapmak gerçek profesyonellerin işidir. Uzmanlık alanlarımızdan bir diğeri de bunları yapmaktadır. Samsun’da gölge, röfle ve balyaj yapımında bayan kuaförleri arasında en iyisi olduğumuzu düşünüyoruz. Siz de bu profesyonellikten yararlanmak için bizi arayınız. Aşağıda gölge, Samsun röfle ve balyaj arasındaki farkları anlattık.
Yıllardır saçları boyatan kadınların bazıları yılların tecrübesine rağmen, hatta bu işlemleri yaptırmış olmasına rağmen balyaj, gölge ve röfle arasındaki farkı bilmez. Hepsini birbirinin yerine kullanırız. Kafamızda hepsi için ortak bir görünüm vardır. Temelde aynı işlemler yapılıyor olmasına karşın aslında farkları çok belirgin.

Samsun Röfle Uygulaması

Samsun röfle uygulamasını biz profesyonellere bırakın ve hemen bir rezervasyon yaptırın.

Samsun Röfle Nedir?

Saçlara kendi renginden 1-6 ton arasında başka bir renkle yapılan renklendirmedir. Röflede saç küçük tutamlar halinde boyanır, bu küçük tutamlar saçların arasından alınır. Esmerler bu yöntemi saç rengini yumuşatmak için kullanırlar. Ama röflenin açık tenli, buğday tonlu kadınlara çok daha fazla yakıştığı da bir gerçek elbette.

Sınıflandırılması

Röfle, gölgeyi ve balyajı kapsayan bir kavramdır. Yani aslında balyaj ve gölge röflenin sınıflandırmalarından biridir yalnızca. Ama yine de birbirinden farklı kavramlar olduğunu belirtmek lazım. Başta da dediğim gibi sadece uygulanan temel işlemler aynı.

Gölgede saçın bir-iki ton açığı ya da koyusu kullanılır. Açık ton kullanıldığında saçlar daha ıştılı ve gür görünürken, koyu renk kullanıldığında ise saçlara derinlik kazandırılmış olur. Ton farkının çok fazlalaştırılmaması gerekir. Aksi durumda saç doğallığını kaybeder.

Balyaj Nedir?

Balyaj ise saçların doğal rengi korunarak yapılan bir işlemdir. Buradaki temel şey saçların uçlarına ve boylarına farklı renklerde uygulanan yoğunluktur. Burada saçın tonlarından biri olması gerekmiyor. Saçtan çok daha farklı bir renk de kullanılabilir. Gölgenin biraz daha geliştirilmiş hali diyebiliriz. Gölge ya da röflede çizgi çizgi saç tutamlarıyla karşılaşma ihtimali olmasına karşın balyajda öyle bir durum söz konusu değildir.

Bu tip uygulamalarda profesyonel eller ilk tercihiniz olsun Bizi tercih ederseniz emin olun ki en iyi uygulamaları sizlere sunarız. Salonumuz çok hijyeniktir. Salonumuzu ziyaret ediniz ve farkı görünüz. Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyar iyi günler dileriz.

Randevu Oluştur

  13.10.2021
  696
  Whatsapp
  İxir Kuaför
  İxir Kuaför
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?