Manikür

Samsun manikür yapımı konusunda en iyi salonlardan birisiyiz. Manikür yaparken son derece titiz ve hijyen kurallarının tamamına uymaktayız. Manikür yapımında hijyen en önemli husus olmakla beraber bir o kadar öneme sahip olan konu da nasıl yapıldığıdır. Herkes manikürü düzgün yapamaz. Tırnaklarınız zarar görebilir. Bu yüzden manikür yapımında uzman kadromuza başvurabilir ve cazip fiyatlarla manikürünüzü yaptırabilirsiniz.

Manikür Nasıl Yapılır?

Öncelikle, tırnakların tüm oje ve boyalardan arındırılması gerekmektedir. Bir asetonlu pamuk tırnaklar silinir ve iyice temizlendiğinden emin olunur.

İlk aşama tamamlandıktan sonra, ellerin kesinlikle kuru olması gerekir ve tırnak kısaltılacaksa, törpü ya da tırnak makası ile kısaltılır. İstenilen şeklin verilmesi için törpülenir. Küt tırnak ya da yuvarlak tırnak şekli tercih edilebilir. Törpü seçimi de oldukça önemlidir. Tırnağı törpülemek için cam törpü kullanılması daha yararlı olacaktır. Kağıt törpüler ise tırnak yüzeyini parlatmak için oldukça faydalıdır. Tırnağa daha sağlıklı bir görünüm kazandırır. Törpüleme işlemi her seferinde aynı yöne doğru yapılmalıdır. Aksi halde tırnağa zarar verebilir.

Törpüleme işlemi bittikten sonra, tırnaktaki ölü deriden kurtulma aşamasına geçilir. Bunun için bir kütikül çubuğu kullanılır. Bu kütikül çubuğu ile tırnak etleri geriye doğru itilir. Bu etler çok fazla ittirilmemesi gerekir, aksi takdirde tırnak etinin kanamasına neden olabilir. Geriye ittirme işleminden sonra tırnak etlerini yumuşatmak ve daha sonraki kesme aşamasına yardımcı olmak için tırnak etlerine vazelin ya da yumuşatıcı özelliği olan bir krem veya losyon sürülür.

Temizliğe Önem Verin

Daha sonra eller manikür suyunda 3 – 4 dakika kadar bekletilir. Manikür suyunun önceden hazırlanması, manikür sırasında kişiye kolaylık sağlayacaktır. Tırnaktaki renk dengesini sağlamak için suya birkaç damla limon suyu sıkılabilir. Daha sağlıklı tırnaklar için ise suya bir çay kaşığı kadar zeytin yağı eklenebilir. Zeytin yağındaki e vitamini tırnakları besleyecektir.

Tırnaklar suda bekletildikten sonra eller kurulanır. Ölü deriden kurtulma işlemine geçilir. Bunun için tırnak etine özel bir et makası kullanılması gerekmektedir. Etleri çok derine inmeden kesmek gerekir. Bu işlem de tamamlandıktan sonra manikür bitmiş olacaktır. Daha sonra eller nemlendirici ile nemlendirilir. İsteğe bağlı olarak koruyucu bir tırnak cilası ya da oje uygulanabilir.

Samsun Manikür sırasında kullanılan araçları da işlem bittikten sonra alkol ile temizlemek daha hijyenik bir kullanım sağlayacaktır.

Manikürünüz pürüssüz olsun istiyorsanız profesyonel bir salonla çalışmanızı tavsiye ederiz. Biz profesyoneliz ve sizleride bekliyoruz.

Randevu Oluştur

  13.10.2021
  776
  Whatsapp
  İxir Kuaför
  İxir Kuaför
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?